ilustrace

Příběhy o slavné králičí slečně Miffy konečně v češtině!

Příběhy o slavné králičí slečně Miffy vycházejí konečně v češtině.

Nakladatelství Baobab právě vydalo tři knihy ze slavné série Dicka Bruny. Králičí slečna Miffy zavítá na pulty knihkupců poprvé v češtině.

Miffy je malá králičí slečna, která se “narodila” z pera legendárního holandského ilustrátora a grafického designéra Dicka Bruny již v roce 1955. Od tohoto roku vytvořil Bruna sérii více než 200 knížek o Miffy, která se stala pro Holanďany téměř národním symbolem.

V České republice je Miffy známá právě ze seriálu čioblečení a hraček, knihy ale poprvé vydává nakladatelství Baobab. Pro začátek se na pulty knihkupců dostanou tři tituly:

Kuku, Miffy, kdo je to?
Kuku, Miffy, kdo je tam?
Počítej s Miffy, kolik je to?

Dick Bruna si při kreslení Miffy vystačil s málo barvami, zvolil základní ilustrátorskou cestu. Knihy jsou tradičně vydávány v malém formátu a na pevném omyvatelném papíře. Z knih je cítit, že jsou určeny především pro nejmenší děti ve věku do čtyř let, mnohem méně pak pro jejich rodiče.

Juraj Horváth, nakladatel a ilustrátor: 
“Jednoduchá pevná linka a grafické zobrazení dětského světa se staly vzorem mnoha opisovačům, ale utilitární styl Dicka Bruny zůstává stále jedinečný. Každá jeho knížka má nezaměnitelný ’vtip’, vždy také zůstává dostatečně odměřeně holandská a nepodléhá kýči.”

S Miffy se děti naučí listovat v knížkách, rozeznávat barvy, počítat, mít nejoblíbenějšího literárního hrdinu, vyslovovat první slova. Zkrátka naučí se milovat knihy na celý život.

Nakladatelství připravuje k vydání i další knihy o “králíčce” Miffy

připravujeme
archiv událostí