ilustrace

Mikaël Ollivier / E-den

 Sci-fi detektivka o lásce v různých podobách, o dospívání a nástrahách virtuálních světů. V Evropské federaci se objevila nová nebezpečná droga nazvaná E-den. E-den jako Eden, ráj, ale taky jako e-mail, e-drug, elektronická droga, se kterou si lékaři ani policie nevědí rady. Desítky mladých lidí upadají do hlubokého kómatu, ze kterého se je odborníkům nedaří probrat. Goranův otec je jeden z nejlepších policejních agentů. O prázdninách se ale místo společné cesty k moři musí rychle vydat k novému případu, a tak Goran spatří Melánii, která po vyzkoušení nové drogy také upadla do kómatu. Smrtelně ohrožená dívka obrátí jeho život naruby. Rozhodne se ji zachránit, ale sám začíná propadat umělému ráji nové drogy…

Mikaël Ollivier (1968), autor desítek románů pro dospělé i pro děti a mládež. Píše také filmové a televizní scénáře. Česky vyšel v nakladatelství Baobab v roce 2010 jeho román Život k sežrání (La vie en gros, 2001), který získal ve Francii devatenáct literárních cen. Román E-den (E-den, 2004) byl mimo jiné oceněn cenou NRP (Prix Nouvelle Revue Pédagogique).

Raymond Clarinard (1961), spoluautor Ollivierova románu E-den, je mimo jiné autorem několika sci-fi románů, desítek překladů a odborných publikací a knihy Kosovo: mediální války (Kosovo: les batailles de l´information, 2000). Vede překladatelské oddělení týdeníku Courrier International.

145x206 | 120 stran | 2015 | 199 Kč | 13½ | koupit